Ana içeriğe atla

Photomatix

Hdr fotoğraflarla daha canlı renklerde fotoğraflar elde edebilirsiniz.Aynı karenin farklı diafram ve enstantane değerlerinde çektiğiniz fotoğrafları Photomatix ile birleştirerek daha etkileyici bir fotoğraf elde edelirsiniz.


Örneğin yukarıdaki üç fotoğrafın birleştirilmesiyle elde edilmiş bir fotoğraf. Konu ile ilgili farklı örneklere burdan ulaşabilirsiniz. Aynı işlemleri Photoshop CS2′de de yapabileceğinizi belirmek isterim. File>Automate>Merge To HDR..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kim, ne zaman, ne bulmuş?

1900: Lord Rayleigh= Kısa dalgaboyuları için kara cisim kanununun istatistiksel gösterimi 1900: Ernest Rutherford= Radyoaktif yarı ömrünün hesaplanması 1900: Antoine Henri Becquerel= Beta ışınlarının elektron oldukları iddiası 1900: Lummer, Pringsheim Rubens, Kurlbaum= Kısa dalga boylarında Wien'in kara cisim kanununun başarısızlığı 1900: Max Planck= Kara cisim radyasyonunda quanta , Planck'ın kara cisim prensibi ve Planck sabiti 1900: Paul Villard= Gamma ışınları 1900: Friedrich Dorn= Element 86, radon 1900: Pyotr Lebedev= Radyasyon basıncı ölçüldü 1901: Max Planck= Planck sabiti, Boltzmann sabiti, Avogadro sayısı ve elektron yükünün hesaplanması